Starterių remontas

Starteris yra elektromechaninis įrenginys, kuris suteikia pradinę variklio sukimosi jėgą, kad variklis pradėtų veikti. Starterio remontas yra procesas, kurio metu yra atliekamas starterio dalių pakeitimas ar tvarkymas.

Dažniausios automobilio starterio gedimo priežastys

Žiemą, kai alyva sutirštėja ir variklis tampa sunkesnis, starterio gedimai tampa dažnesni dėl didesnės patiriamos apkrovos. Taip pat šaltuoju metų laiku, dėl sumažėjusios kompresijos, kuro sistemos gedimų ir kitų priežasčių, sunkiau sukti variklį. Automobilių starterių gedimo priežastys gali skirtis priklausomai nuo automobilio modelio ir jo amžiaus. Keletas dažniausių problemų, kurios gali sukelti starterio veikimo sutrikimus:

 • Sugedę starterio kabeliai: sugadinti kabeliai gali sukelti netinkamą elektrinį laidumą tarp starterio ir akumuliatoriaus, dėl to starteris negali pradėti veikti.
 • Sugedusi starterio relė: starterio relė yra mechaninis įtaisas, kuris užtikrina, kad starteris gautų pakankamai srovės, kad pradėtų variklį. Sugadinta relė gali sukelti prastą kontaktą arba neleisti srovei pasiekti starterio.
 • Sugadintas starterio elektrinis variklis: elektrinis variklis yra starterio pagrindinė dalis, kuri yra atsakinga už sukimosi jėgą, reikalingą variklio pradžiai. Sugadintas variklis gali sukelti prastą starterio veikimą arba visišką jo sustojimą.
 • Sugadintas starterio anglinis šepetėlis: anglinis šepetėlis yra mechaninis elementas, kuris valo starterio komutatorių paviršių, o tai užtikrina, kad srovės perdavimas tarp variklio ir starterio būtų efektyvus. Sugadintas ar susidėvėjęs anglinis šepetėlis gali sukelti netinkamą srovės perdavimą arba sustabdyti starterio veikimą.
 • Sugadintas starterio relės jungiklis: jungiklis yra mechaninis elementas, kuris yra atsakingas už starterio jungimą ir atjungimą nuo akumuliatoriaus. Sugadintas jungiklis gali sukelti prastą starterio veikimą arba visišką jo sustojimą.
 • Sugadintas akumuliatorius: starteris reikalauja pakankamo akumuliatoriaus įkrovimo, kad galėtų pradėti variklio darbą. Sugadintas akumuliatorius gali būti priežastimi, kodėl starteris neveikia.
 • Sugadinti starterio pajungimo elementai: starterio pajungimo elementai gali būti sugadinti arba susidėvėję, dėl to netinkamai veikiantys, taip pat gali atsirasti korozija.

Starterio gedimo simptomai

 • Neįprasti garsai iškylančiantys, kai starteris sukasi varikliui užvesti.
 • Silpnas starterio veikimas.
 • Starteris nebegali užkurti variklio, kai vairuotojas pasuka raktelį.
 • Starteris pradeda veikti, bet staiga nustoja.

Starterio remontas gali apimti tokias veiklas kaip starterio demontavimas, patikrinimas, gedimų nustatymas, defektinių dalių pakeitimas ir galutinis tvarkymas, įskaitant starterio valdymo mechanizmo ir elektros laidų patikrinimą. Starterio remontas taip pat gali reikalauti šiek tiek laiko ir atidumo, kad būtų užtikrinta, jog remontas yra atliktas kokybiškai ir starteris veikia kaip turėtų. Starterio remontas gali būti atliekamas savarankiškai, tačiau jei neturite patirties, geriau kreiptis į mūsų servisą ir padėsime surasti bei išspręsti problemas, susijusias su starterio gedimais ir neteisingu veikimu.