Variklio remontas

Automobilio variklio remontas yra sudėtinga ir dažnai gana brangi procedūra, kuri gali reikšti, kad variklis turi būti išmontuotas ir iš dalies arba visiškai permontuotas, kad būtų ištaisytos problemos. Kai tik kyla problemų su varikliu, svarbu nedelsiant kreiptis į patyrusius meistrus, kad nustatytų gedimo priežastis ir pateiktų rekomendacijas dėl galimų remonto variantų.

Požymiai, jog reikalingas variklio remontas

variklio remontas

Variklio remontas yra vienas svarbiausių automobilio priežiūros darbų. Taigi, kada reikia susirūpinti dėl variklio būklės? Štai dažniausi požymiai, įspėjantys apie automobilio variklio veikimo nesklandumus:

  • Padidėjusios tepalų ir kuro sąnaudos gali reikšti, kad variklis veikia neefektyviai. 
  • Tiršti dūmai iš išmetimo sistemos yra dar vienas požymis, kad variklis veikia nekorektiškai. Jei dūmai tampa tirštesni ir tamsesni, tai gali reikšti, kad yra problemų su varikliu.
  • Aušinimo skysčio patekimas į tepalus gali sukelti rimtus pažeidimus variklio dalims. Jei pastebėjote, kad tepalai turi rudos arba pieno spalvos atspalvius, tai gali reikšti, kad į tepalus patenka aušinimo skysčio, ir tai reikalauja skubaus variklio remonto.
  • Pastovūs „metaliniai“ garsai varikliui dirbant gali reikšti, kad yra problemų su variklio dalimis arba mechanizmais. Šie garsai gali būti lydimi drebėjimu ar net svyravimu. Jei pastebėjote šiuos požymius, turėtumėte patikrinti variklio būklę.
  • Variklis periodiškai užgesta arba automobilis prastai užsiveda. Tai gali rodyti problemą su variklio būkle. 

Jeigu pastebėjote šiuos požymius, turėtumėte nedelsdami kreiptis į mūsų servisą, kad išvengtumėte rimtų variklio pažeidimų.

Variklio remonto tipai: planinis ir neplaninis

Variklio remontas yra būtina procedūra, kurią reikia atlikti, kai pasireiškia įvairūs gedimai, susiję su detalių susidėvėjimu, laisvų jungčių pažeidimais, korozija ir panašiais reiškiniais. Šiuos gedimus galima pašalinti atliekant planinį variklio remontą, kuris apima atskirų komponentų remontą. Šis remontas dažnai apima ne tik variklio dalinę demontavimą ir patikrinimą, bet ir eksploatacinių medžiagų bei skysčių keitimą. Kitu atveju, jei reikalingas neplaninis variklio remontas, jis turi būti atliekamas iš dalies išardant variklį. Tokio tipo remontas yra būtinas, kai yra susidėvėjusių dalių ar smulkių gedimų. Šiuo atveju, būtina keisti arba modifikuoti susidėvėjusias dalis, tokias kaip cilindro galvutė, susidėvėję varžtai, tvirtinimo detalės, cilindrų galvutės, cilindrų galvučių tarpinės ir kt.

Variklio remonto kaina

Variklio remonto kaina priklauso nuo problemos pobūdžio, variklio būklės, automobilio markės ir modelio, darbo apimties ir daugelio kitų veiksnių. Remontui gali tekti išleisti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Svarbu atsiminti, kad gerai išlaikytas ir tinkamai prižiūrėtas variklis yra ilgalaikė investicija į jūsų automobilį.

Norėdami pasiekti optimalų variklio veikimą, reikia nuolat stebėti jo būklę ir atlikti reikiamus remonto darbus. Todėl, jei pastebite gedimų požymių, geriausia nedelsiant kreiptis į patyrusius mechanikus, kurie galės teisingai nustatyti gedimo priežastis ir atlikti būtinus remonto darbus.

Variklio remonto darbai

Atliekame šiuos variklio remonto darbus: